Visuomeninė veikla


Kaip elgtis, kad neužsidegtų miškas


 

Daugelio planetos miškų formavimasis vienaip ar kitaip susijęs su gaisrais. Gaisrai daro didelį poveikį visai miško ekosistemai - per trumpą laiką sunaikina ne tik ūkine prasme vertingus medynus, bet ir žolinius augalus, smulkiąją fauną ir florą, didina anglies dvideginio kiekį atmosferoje, keičia kraštovaizdį, gali skatinti dirvos eroziją, taip kovo 16 d. Druskininkų miškų urėdijos miškininkė Joana Janulevičiūtė „Atgimimo" mokyklos mokinius supažindino su miške kylančiais gaisrais ir jų pavojais.  „Dažniausiai miško gaisrus sukelia neatsargūs poilsiautojai, grybautojai ir uogautojai, numetę neužgesintą degtuką, nuorūką arba palikę rusenantį laužą. Miške gausu sausų spyglių, žolės, dervingų medžių šakelių, sausų samanų, kurios užsiliepsnoja ir dega labai greitai, todėl nuorūką, degtuką ar kitą liepsnos šaltinį būtina užgesinti greitai"- teigė specialistė.

Ypatingai didelį pavojų miškams kelia deginami laužai. Juos leidžiama kurti tik specialiose aikštelėse, kuriose yra įrengta laužavietės, jos apsuptos iš visų pusių ne siauresne kaip 0,5 metro mineralizuota zona. Tai iki nedegančio grunto pašalintos miško paklotės juosta. Draudžiama kurti didelius laužus, kai pučia stiprus vėjas, nes žiežirbos gali uždegti medžius. Esant sausam ir karštam orui, kūrenti  miške laužus griežtai draudžiama. Paliekant laužą būtina žarijas užgesinti vandeniu arba užberti žemėmis.

Viena iš žmogaus veiklų susijusių su gaisrais miškuose yra techniškai netvarkingi automobiliai ir kitos transporto priemonės. Kibirkštys, lekiančios iš automobilių, traktorių ir kitų transporto priemonių variklių arba netvarkingų išmetamųjų vamzdžių, gali uždegti sausą miško paklotę.

Vykdami į mišką poilsiauti, atkreipkite dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones ir vykdykite visus miškininkų ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojų nurodymus.

Pastebėję miške beįsiplieskiantį gaisrą, pasistenkite patys jį užgesinti, nes ugnis labai greitai išplis į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galite užgesinti patys ugnį užpilant vandeniu, užberiant žemėmis, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Miškininkė Joana Janulevičiūtė priminė, kad gaisrams kilti palankiu laikotarpiu draudžiama naudotis atvira ugnimi (kurti laužus, deginti šiukšles), mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą, miške ir arčiau kaip 50 metrų iki jo ribos, deginti žolę ir šiaudus, draudžiama palikti šiukšles, tepaluotus daiktus, buitines ar statybines atliekas. Šiukšles, augalinės kilmės atliekas draudžiama deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ir arčiau kaip 100 m nuo jų. Lankantis miške būtina imtis visų atsargumo priemonių gaisrui išvengti.

2016 03 21


Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija
Druskininkų regioninis padalinys

Įmonės kodas:    132340880
PVM kodas:      LT323408811

LT477300010153812692 AB Swedbank
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centre 

M.K.Čiurlionio g. 96, LT-66151

Druskininkai
Telefonas:  8-313-52425;
Faksas:      8-313-53310;
El. paštas:  info@dmu.ltGaisringumas Ligos Medienos ištekliai