Rekreacija


 

REKREACIJA.

Urėdijos teritorija labai turtinga unikaliais gamtiniais ištekliais : vaizdingas kalvotas reljefas, sausi tinkami poilsiavimui dideli miškai, gausūs grybų ir uogų ištekliai, upės tinkamos turizmui. Didelė teritorija užimama saugomų teritorijų. Gausu kultūros paveldo objektų. Svarbiausi kultūros paveldo objektai Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje.  Miškas - ne tik mediena, jis  žymiai didesnę naudą teikia grynindamas orą, teikdamas prieglobstį daugybei gyvūnų ir augalų rūšių. Galiausiai jis turi neįkainuojamą pažintinę ir poilsinę vertę. Pastaraisiais dešimtmečiais valstybiniai miškininkai skiria daug jėgų ir lėšų kurdami rekreacinę infrastruktūrą miškuose. Tam parenkami labiausiai lankomi miško sklypai prie ežerų, upių ar šiaip vaizdingose vietose. Siekiant sudominti visuomenę pažinti gamtos turtus, kultūros paveldo objektus, miškuose įrengiami pažintiniai, mokomieji ar pažintiniai takai.

Šiuo metu urėdijoje yra 38 rekreaciniai objektai Urėdija savo teritorijoje turi įrengusi 7 stovyklavietes, 5 poilsiavietes, 19 atokvėpio vietas, 3 rekreacinius takus , 2 apžvalgos aikštelės  ir 2 kitus rekreacinius objektus. Stovyklavietės  ir poilsiavietės įrengtos gražiausiose miškų vietose su miško baldais, pavėsinėmis, persirengimo kabinomis, lieptais į ežerą, laužavietėmis, dalis jų pritaikyta neįgaliesiems.

A t o k v ė p i o v i e t a - trumpalaikiam poilsiui skirta vieta, kurioje įruošiami tik patys paprasčiausi miško baldai. Atokvėpio vietose paprastai nerengiamos laužavietės. Šios poilsiavietės skirtos trumpam prisėsti ant nupjauto kelmelio pailsėti pavargusiam keleiviui ar šiaip grybautojui.

A p ž v a l g o s a i k š t e l ė - tai aikštelės su įvairiais statiniais ar be jų, skirtos stebėti iš jų atsiveriančią panoramą. Čia gali būti įrengiami miško baldai, tačiau nėra laužaviečių.

S t o v y k l a v i e t ė - tai ilgesniam poilsiui su nakvyne skirta teritorija. Čia galima statyti palapines. Stovyklavietėje pastatomi miško baldai: pavėsinės, šiukšliadėžės, tualetai, mašinų stovėjimo aikštelės, laužavietės.

P o i l s i a v i e t ė - laikina poilsiui be nakvynės skirta teritorija. Čia kaip ir stovyklavietėje pastatomi miško baldai: pavėsinės, suoliukai, šiukšliadėžės, mašinų stovėjimo aikštelės, laužavietės.

T a k a s - įvairiais ženklais teritorijoje pažymėta trasa, gali būti gruntinis kelias ar su dirbtine danga. Takų pagal paskirtį būna įvairaus pobūdžio: pažintiniai, rekreaciniai, sveikatingumo, turistiniai, botaniniai ir kt.

Priežiūra ir atnaujinimas vykdomas taip pat savo jėgom. Miškininkai surenka šiukšles ir jas atveža į prie girininkijų esančius didesnius konteinerius. Vasara iš didesnių stovyklaviečių ir poilsiaviečių šiukšles išveža šiukšlių vežėjai su kuriais sudarytos sutartis.

Daugiau informacijos apie urėdijos informacinius objektus rasite čia.

Dėkojame, kad:

 • neniokojate Jūsų poilsiui skirtų poilsiaviečių,
 • poilsiavietes paliekate tvarkingesnes, nei jas radote,
 • transporto priemones statote įrengtose stovėjimo aikštelėse ar kelio pakraščiuose,
 • nešiukšlinate miško, atliekas metate į šiukšlių dėžes, duobes ar konteinerius, o jei jų nėra, surenkate šiukšles į maišus ir išvežate į šiukšlių surinkimo vietas,
 • neniokojate miško paklotės bei augalų, bet tinkamai naudojatės miško teikiamomis gėrybėmis,
 • neardote paukščių lizdų ir nerenkate jų kiaušinių, nesinešate gyvūnų ar jų jauniklių globoti namo,
 • naudojatės tik miškininkų įrengtomis laužavietėmis,
 • nepamirštate užgesinti laužo ir nepaliekate jo degti be priežiūros,
 • nemėtote ant žemės neužgesintų nuorūkų, degtukų, kitų galinčių sukelti gaisrą medžiagų,
 • nesilankote miškuose be būtinybės sausros metu,
 • nedeginate sausos žolės laukuose,
 • kilus gaisrui, pastebėję žalą gamtai darančius asmenis ar iškilus kitiems nesklandumams pranešate telefonu: 112

 

 


Druskininkų miškų urėdijos rekreaciniai objektai, jų aprašymai.Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija
Druskininkų regioninis padalinys

Įmonės kodas:    132340880
PVM kodas:      LT323408811

LT477300010153812692 AB Swedbank
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centre 

M.K.Čiurlionio g. 96, LT-66151

Druskininkai
Telefonas:  8-313-52425;
Faksas:      8-313-53310;
El. paštas:  info@dmu.ltGaisringumas Ligos Medienos ištekliai