Parodos ir renginiaiVĮ Druskininkų miškų urėdijos miškininkai vykdė tradicinę akciją „Ateik ir parsinešk Kalėdas į savo namus"

Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos drauge su visomis miškų urėdijomis 2016 m. gruodžio 20 d. organizavo akciją "Parsinešk Kalėdas į savo namus". VĮ Druskininkų miškų urėdijos miškininkai Druskininkų pramogų aikštėje prie miesto eglės, Ateities gatvėje prie "Saulės" mokyklos ir Merkinėje S. Dariaus ir S. Girėno aikštėje išdalino ypatigai daug eglės šakių. Akcijos metu buvo siūloma vietoj tradicinės kalėdinės eglės į namus parsinešti kalėdinę eglės šaką ir tokiu būdu prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Akcijos tikslas - ne varžytis kalėdinių eglių didumu, bet skatinti bendravimą šeimose, populiarinti gamtosaugines idėjas, jomis keisti požiūrį ir į šventines tradicijas - nekirsti medžio, o pasitenkinti eglės šakute. Taip išsaugosime miške augančias eglutes, kurios po kelių dešimtmečių papuoš mūsų gamtą, o šventes sutiksime su papuošta natūralia eglės šaka. Juk šventės trunka tik apie 2 savaites, po kurių nukirsta eglė tampa visiškai nereikalinga.

 

 
 Čiurlionio studijų savaitė Girios aide

Čiurlionio ir gimtųjų Druskininkų, menininko ir gamtos ryšys - visada aktuali tema nūdienos apmąstymams. Jį plačiai šių metų festivalio diskusijoje buvo gvildenama muziejuje „Girios aidas", kur savo pastebėjimais ir įžvalgomis pasidalino druskininkiečiai - dailėtyrininkas A.Nedzelskis, dr. A.Valavičius,  tautodailininkai A.Česnulis, T. Česnulevičius ir muzikologas V.Juodpusis.

 

 Nacionalinės ekspedicijos dalyviai lankėsi "Girios aide"

Liepos 1 diena „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą" dalyviai lankėsi muziejuje "Girios aidas".  Daugiau informacijos čia:           

  

 Jaunieji miško bičiuliai prisidėjo prie miško sodinimo

Atšilus orams ir iš žemės išėjus įšalui, miškininkams prasideda patys svarbiausi pavasariniai - miško atkūrimo darbai. Prisidėti prie šio kilnaus ir prasmingo darbo gali kiekvienas norintis. Šiemet, kaip ir kasmet miškininkai organizavo jau tradicine tapusią miško sodinimo talką - miškasodį. Tad balandžio 18 d. rytą Druskininkų miškų urėdijoje Druskininkų girininkijoje šurmuliavo gausus būrys pakiliai nusiteikusių Jaunųjų miško bičiulių iš įvairių mokyklų  ir miškininkų.

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Nacionaliniame miškasodyje talkininkai pasodino beveik 100 hektarų miško

Druskininkų miškų urėdija, kartu su visais Lietuvos miškininkais, šių metų balandžio 16 dieną, organizavo miško sodinimo talką. Druskininkų miškų urėdijos Druskininkų girininkijoje talkininkai 1,5 ha plote pasodino 11 tūkstančių pušų sodinukų. 
Visoje Lietuvoje po talkos šeštadienį sužaliavo apie 100 hektarų naujų miškų, buvo pasodinta beveik pusė milijono medelių.
Prie šios iniciatyvos prisijungė ir miškininkams talkininkavo visi norintys šalies gyventojai, taip pat bendruomenės, organizacijos, įmonės ir kt. Jų iš viso suskaičiuota daugiau kaip 4 tūkst. Gerai paplušėję talkininkai teigė, kad pirmasis visuotinis miškasodis jiems buvo šventė ir atgaiva, jis paliko daug gerų įspūdžių apie mišką ir miškininkus. Svarbiausia, žinoma, kad talkininkų pasodintas miškas prigytų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems talkos dalyviams.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pradžiugink paukštelį gražiu nameliu

Kvepiantys miškai, akį džiuginanti žaluma, sklindantis bundančios žemės kvapas ir į namus sugrįžtantys paukščiai atneša visiems tyrą džiaugsmą. Paukštelių sugrįžimo proga visose miškų urėdijose surengtos „sutiktuvės". Druskininkų miškų urėdijos muziejuje „Girios aidas" organizuota šventė „Paukščiai grįžta namo", kurios metu apdovanoti inkilėlių kūrėjai.

Miškininkai siekia, kad rūpestis sugrįžtančiais paukščiais suvienytų druskininkiečius, suburtų ne tik miškininkų pamainą - jaunuosius miško bičiulius, bet įtrauktų ir miestelių, kaimų bendruomenes, taptų meilės gamtai ir šaliai akcija. Vaikai mielai įsitraukė į šią veiklą ir gamino sparnuočiams namelius. Sukurta įvairių inkilėlių ne tik iš medžio, bet ir kitų medžiagų. „Žmogus, mylintis gamtą, negali būti blogas. Kiekvienas, kas prie gamtos prisiliečia, tampa jos dalele. Tas, kuris pasodino medelį, niekuomet niekam neleis jo niokoti. Smagu, kad vaikai, užuot sėdėję prie kompiuterio, domisi gamta, kuria," - vaikais džiaugėsi miškų urėdas Zenonas Naujokas.

 Gražiausio - originaliausio inkilo konkursui „Pradžiugink paukštelį gražiu nameliu" buvo pristatyta keturiasdešimt du inkiliukai, iš kurių komisijai reikėjo išrinkti geriausią. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos ir atsiminimo dovanėlės, o prizinių vietų laimėtojai apdovanoti diplomais  ir piniginiais prizais. Visi vaikų sumeistrauti inkiliukai buvo iškelti „Girios aido" parko teritorijoje.

  
  
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 „Girios aide" - paskaita apie Žemės gelmes

Pasaulinės Žemės dienos išvakarėse Druskininkų miškų urėdijos mokymo ir informacijos centre „Girios aidas" organizuota paskaita - diskusija  „Druskininkų meteoritinis krateris ir kitos žemės gelmių paslaptys" su lektoriumi, Lietuvos geologijos tarnybos direktoriumi dr. Jonu Satkūnu.

Pasak mokslininko, Druskininkai yra vienas iš geologiškai gerai ištirtų plotų, kurių  apylinkėse (Mizarų kaime) 7-ame dešimtmetyje padarius geofizinę nuotrauką aptiktas vienas iš kelių Lietuvoje tikrų meteoritinių kraterių. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad prieš maždaug 500 milijonų metų Druskininkų apylinkėse į Žemės paviršių atsitrenkė apie 200 metrų skersmens dangaus kūnas. „Galima tik įsivaizduoti, koks turėjo būti galingas sprogimas, kurio energija prilygsta daugybės atominių bombų energijai ir nedaug skiriasi nuo visų žemės drebėjimų, įvykstančių per metus visame pasaulyje energijos",- atkreipė dėmesį lektorius. 
                  Sprogimo vietoje liko didžiulė duobė, išmušta granito ir gneiso klode, tuomet buvusiame žemės paviršiuje. Krateryje iki kelių šimtų metrų gylio šios uolienos buvo stipriai sutrupintos, vietomis uolienos išsilydė iki vientisos skystos masės. Pagal tam tikrus požymius, išlikusius šiose sutrupintose ir išlydytose uolienose, nustatyta, kad sprogimo metu temperatūra galėjo siekti 2000-2500° C, o slėgis - kelis šimtus tūkstančių atmosferų. Mizarų kraterį ilgainiui užpildė „normalių" nuosėdinių uolienų - smiltainio, aleurito, molio storymė",- pasakojo dr. Jonas Satkūnas.

 Lektorius atskleidė, kad Mizarų krateryje netgi buvo tiriamas galimas deimantų susidarymas, nes stambesniuose krateriuose, esant aukštai temperatūrai ir slėgiui, jie gali susidaryti, o kvarteriniai krateriukai daugiausia gali būti turistiniai objektai. Tokiuose stambiuose krateriuose, kaip Pietų Afrikos Respublikoje, yra gausybė iškasenų: platinos, aukso, deimantų telkinių.

Kokia kraterio svarba mineralinio vandens šaltinių, besiveržiančių iš kraterio gelmių, susidarymui? Ar dėl to, kad Druskininkų apylinkės patyrė dangaus kūno smūgį, Druskininkuose dabar yra mineralinių šaltinių? Mokslininko nuomone, būtent meteoritinis krateris galėjo nulemti tektoninių lūžių - jais cirkuliuojantis mineralinis vanduo ir patenka į vandeningus sluoksnius ir net pasiekia žemės paviršių šaltinių pavidalų - laidumą.
Dr. J. Satkūno mokslinių tyrinėjimų objektas - klimato įvykiai per pastaruosius milijoną metų (kvartero periodas). Mokslininkas pasidžiaugė, kad Druskininkuose, greta kitų kurorto privalumų, galima grožėtis ir įspūdingomis kontinentinėmis kopomis.

  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaip elgtis, kad neužsidegtų miškas

 

Daugelio planetos miškų formavimasis vienaip ar kitaip susijęs su gaisrais. Gaisrai daro didelį poveikį visai miško ekosistemai - per trumpą laiką sunaikina ne tik ūkine prasme vertingus medynus, bet ir žolinius augalus, smulkiąją fauną ir florą, didina anglies dvideginio kiekį atmosferoje, keičia kraštovaizdį, gali skatinti dirvos eroziją, taip kovo 16 d. Druskininkų miškų urėdijos miškininkė Joana Janulevičiūtė „Atgimimo" mokyklos mokinius supažindino su miške kylančiais gaisrais ir jų pavojais.  „Dažniausiai miško gaisrus sukelia neatsargūs poilsiautojai, grybautojai ir uogautojai, numetę neužgesintą degtuką, nuorūką arba palikę rusenantį laužą. Miške gausu sausų spyglių, žolės, dervingų medžių šakelių, sausų samanų, kurios užsiliepsnoja ir dega labai greitai, todėl nuorūką, degtuką ar kitą liepsnos šaltinį būtina užgesinti greitai"- teigė specialistė.

Ypatingai didelį pavojų miškams kelia deginami laužai. Juos leidžiama kurti tik specialiose aikštelėse, kuriose yra įrengta laužavietės, jos apsuptos iš visų pusių ne siauresne kaip 0,5 metro mineralizuota zona. Tai iki nedegančio grunto pašalintos miško paklotės juosta. Draudžiama kurti didelius laužus, kai pučia stiprus vėjas, nes žiežirbos gali uždegti medžius. Esant sausam ir karštam orui, kūrenti  miške laužus griežtai draudžiama. Paliekant laužą būtina žarijas užgesinti vandeniu arba užberti žemėmis.

Viena iš žmogaus veiklų susijusių su gaisrais miškuose yra techniškai netvarkingi automobiliai ir kitos transporto priemonės. Kibirkštys, lekiančios iš automobilių, traktorių ir kitų transporto priemonių variklių arba netvarkingų išmetamųjų vamzdžių, gali uždegti sausą miško paklotę.

Vykdami į mišką poilsiauti, atkreipkite dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones ir vykdykite visus miškininkų ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojų nurodymus.

Pastebėję miške beįsiplieskiantį gaisrą, pasistenkite patys jį užgesinti, nes ugnis labai greitai išplis į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galite užgesinti patys ugnį užpilant vandeniu, užberiant žemėmis, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Miškininkė Joana Janulevičiūtė priminė, kad gaisrams kilti palankiu laikotarpiu draudžiama naudotis atvira ugnimi (kurti laužus, deginti šiukšles), mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą, miške ir arčiau kaip 50 metrų iki jo ribos, deginti žolę ir šiaudus, draudžiama palikti šiukšles, tepaluotus daiktus, buitines ar statybines atliekas. Šiukšles, augalinės kilmės atliekas draudžiama deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ir arčiau kaip 100 m nuo jų. Lankantis miške būtina imtis visų atsargumo priemonių gaisrui išvengti.

 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 PATVIRTINTA

2016-02-19 VĮ Druskininkų miškų urėdijos

                                                                         Miškų urėdo įsakymu Nr.

 

GRAŽIAUSIO- ORIGINALIAUSIO INKILO  KONKURSO

„Pradžiugink paukštelį gražiu nameliu"

 

NUOSTATAI

 

I.    BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Gražiausio - originaliausio inkilo konkursas skirtas skatinti vaikus ir moksleivius gaminti inkilus sparnuočiams, ugdyti vertybinę nuostatą, globoti uoksinius paukščius.

2. Gražiausio - originaliausio inkilo konkursą organizuoja VĮ Druskininkų miškų urėdija.

 

 

 II.  TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

3. Skatinti  kūrybines kompetencijas, tenkinti saviraiškos poreikius.

4. Skatinti vaikus suvokti gamtinę aplinką, suteikti žinių, įgalinančių plėsti gamtiškai ekologiškai pagrįstos veiklos galimybes.

5.    Skatinti domėtis medžio darbais, reikalingais  įrankiais, ugdyti medienos matavimo, žymėjimo, rankinio medienos apdirbimo kompetencijas.

6. Sudominti ir įtraukti į šią veiklą tėvelius.

 

III.  DALYVIAI

7.   Konkurse gali dalyvauti iki 20 metų amžiaus vaikai pristatę inkilėlius.

 

IV.  KONKURSO TVARKA

8.    2016 m. vasario 18 d. -  2016 m. kovo 24 d. organizuojamas gražiausio - originaliausio inkilo konkursas.

9.    Inkilėlius pristatyti iki 2016 m. kovo 20 d. 14 val. į VĮ Druskininkų miškų urėdiją MIC „Girios aidas", adresu: M. K. Čiurlionio g.   116, Druskininkai.

10.     Nuo 2016 m. kovo 20 d. 16 val. iki 2016 m. kovo 23 d. 17 val. vyks atviras balsavimas Facebook profilyje Girios aidas muziejus.

11.     Daugiausiai balsų (Lik‘ų) surinkę trys inkilai bus apdovanoti piniginiais prizais.

12.     Prie inkilėlio (galinės sienelės išorinėje pusėje) turi būti etiketė, kurioje nurodyta- inkilą gaminusio vaiko vardas, pavardė, klasė, mokykla.

 

VI.  APDOVANOJIMAI

 13.  Geriausių kūrybinių darbų autoriai bus apdovanojami 2016 m. kovo 24 d. 15 val. MIC „Girios aidas" organizuojamoje inkilų kėlimo šventėje.

 

VII. PRIZINIS FONDAS

14.   I vieta - 100 € piniginis prizas

   II vieta - 80 € piniginis prizas

   III vieta - 50 € piniginis prizas

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

15. Konkurso organizatoriai turi teisę konkursui pateiktus inkilus publikuoti savo nuožiūra, nemokėdami honoraro.

16. Inkilai autoriams negražinami.

19. Dalyvavimas konkurse reiškia dalyvio sutikimą su visomis konkurso sąlygomis ir šiais nuostatais.

20. Informacija apie konkursą teikiama tel. 8 615 17266

21. Informaciją apie konkursą galima rasti internete www.dmu.lt ir Facebook profilyje Girios Aidas muziejus.

 
 
Čiurlionio studijų savaitė Girios aide

Čiurlionio ir gimtųjų Druskininkų, menininko ir gamtos ryšys - visada aktuali tema nūdienos apmąstymams. Jį plačiai šių metų festivalio diskusijoje buvo gvildenama muziejuje „Girios aidas", kur savo pastebėjimais ir įžvalgomis pasidalino druskininkiečiai - dailėtyrininkas A.Nedzelskis, dr. A.Valavičius, dr. A.Lankelis, tautodailininkas A.Česnulis ir muzikologas V.Juodpusis.


 
 Paroda "Paprotiniai menai"

Šia paroda tęsiame renginių ciklą. Liepos mėn. 7 - 11 dienomis Dzūkijos nacionaliniame parke, Zervynose, vyko to paties pavadinimo kūrybinė stovykla, kurioje buvo karpomi popieriaus karpiniai, marginami margučiai, varstomi šiaudiniai sodai. Dalyvės - iš skirtingų etnografinių regionų. Jos dalinosi patirtimi, žiniomis, kūrė, susipažino su Dzūkijos nacionalinio parko įdomybėmis.

Piroji paroda vyko Merkinės lankytojų centre. Iš „Girios aido" paroda keliaus į  Lazdijus, Varėną, Alytų.

 

 

Dalyvės:

Saulė Lazaravičienė, šiaudiniai sodai (Varėnos r.), Saulena Valatkaitienė, šiaudinis sodas (Šakių r.), Lina Živatkauskaitė-Žaliauskienė, šiaudiniai sodai, margučiai, nėriniai (Lazdijų r.), Morta Žaliauskaitė, margučiai (Lazdijų r.), Agnė Žaliauskaitė, margučiai (Lazdijų r.), Jadvyga Mačiūnienė, margučiai (Telšiai), Lina Valutkevičienė, margučiai (Lazdijų r.), Audronė Lampickienė, margučiai (Alytus), Adelė Bražėnaitė, margučiai (Utena), Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė, margučiai, popieriaus karpiniai-užuolaidėlės (Utena), Sigita Dacienė, popieriaus karpiniai (Telšiai), Diana Lukošiūnaitė, popieriaus karpiniai (Druskininkai), Lina Kabelkaitė, popieriaus karpiniai, siuviniai (Lazdijų r.).

 
 
 
   
  
 

 

Paukščiams nauji namai

Kvepiantys miškai, akį džiuginanti žaluma, sklindantis bundančios žemės kvapas ir į namus sugrįžtantys paukščiai atneša visiems tyrą džiaugsmą. Paukštelių sugrįžimo proga visose miškų urėdijose surengtos „sutiktuvės". Druskininkų miškų urėdijos muziejuje „Girios aidas" organizuota šventė „Paukščiai grįžta namo", kurios metu apdovanoti inkilėlių kūrėjai.

Miškininkai siekia, kad rūpestis sugrįžtančiais paukščiais suvienytų druskininkiečius, suburtų ne tik miškininkų pamainą - jaunuosius miško bičiulius, bet įtrauktų ir miestelių, kaimų bendruomenes, taptų meilės gamtai ir šaliai akcija. Vaikai mielai įsitraukė į šią veiklą ir gamino sparnuočiams namelius. Sukurta įvairių inkilėlių ir ne tik iš medžio. Vieną iš konkursui pateiktų inkilų, miškų urėdija veš į Vilnių, jis bus pakabintas Pučkorių piliakalnyje. „Žmogus, mylintis gamtą, negali būti blogas. Kiekvienas, kas prie gamtos prisiliečia, tampa jos dalele. Tas, kuris pasodino medelį, niekuomet niekam neleis jo niokoti. Smagu, kad vaikai, užuot sėdėję prie kompiuterio, domisi gamta, kuria," - vaikais džiaugėsi miškų urėdas Zenonas Naujokas.

 Gražiausio - originaliausio inkilo konkursui „Pradžiugink paukštelį gražiu nameliu" buvo atvežta keturiasdešimt trys inkiliukai, iš kurių komisijai reikėjo išrinkti geriausią. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos ir atsiminimo dovanėlės, o prizinių vietų laimėtojai apdovanoti diplomais  ir piniginiais prizais. Pirmąją vietą, sukūręs įspūdingą inkilėlį, laimėjo Emilis Palačionis, antrąją - Miglė Šalengaitė ir Vakaris Vaickūnas, o trečiąją - Gustas Lukšys. Visi vaikų sumeistrauti inkiliukai buvo iškelti „Girios aido" parke. 
 
  
  

 

 

 
 Mokiniai dalyvavo miško sodinimo akcijoje

 Kiekvieną pavasarį Druskininkų miškų urėdijos miškininkai organizuoja talkas, siekdami visuomenei parodyti patį svarbiausią pavasario darbą - miško sodinimą. Kovo 17 d. Druskininkų miškų urėdija į miško sodinimo akciją pirmiausia pakvietė jaunuosius miško bičiulius ir Viečiūnų mokyklos mokinius, kurie kartu su miškininkais antradienio popietę pakiliai nusiteikę skubėjo sodinti mišką.  

  

 
  
 

 

 

Profesinio orientavimo pamokėlės Druskininkuose

Druskininkų miškų urėdijos miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Audrius Norkūnas didelį dėmesį skyrė miškų sanitariniai apsaugai, supažindino vaikus su elninių žvėrių daroma žala jaunų pušų kultūroms, paaiškino kaip pušeles miškininkai apsaugo nuo briedžių, atsakė į klausimus dėl ko suserga medžiai ir pan.

Grūto girininkijos girininkas Žilvinas Alūza vaizdžiai papasakojo, kaip pasodintas miškas prižiūrimas, vėliau atitinkamais amžiaus tarpsniais ugdomas, kertant atsilikusio augimo, neperspektyvius bei tuos medžius, kurie pernelyg stelbia kitus. Ligų, kenkėjų pažeisti ir džiūnantys medžiai, sausuoliai, vėjavartos, vėjalaužos iškertami sanitariniais kirtimais. Visais kirtimais iškertamas medienos tūris išskiriamas į likvidinį ir nelikvidinį. Likvidinį tūrį sudaro padarinė mediena (rąstai, taros rąstai, popiermedžiai ir kt.) ir malkinė mediena (malkos, plokščių mediena). Nelikvidinį tūrį - kirtimo atliekos, žabai, gauti atlikus jaunuolynų ugdymus.

Latežerio girininkijos girininko pavaduotoja Diana Naujokienė vaikus supažindino su miškininkų atliekamais rekreaciniais darbais, pabrėžė, kad miškininkai daug dėmesio skiria miškų pritaikymui poilsiui ir turizmui, nes urėdijos teritorija pasižymi unikaliu kraštovaizdžiu. Tad miškininkai stengiasi išnaudoti turimus rekreacinius išteklius įrengdami poilsiavietes, atokvėpio vietas, rekreacinius takus.

  
  
 

 

 

 

M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtinių praktiniai užsiėmimai muziejuje „Girios aidas"

Gyvenant gražios aplinkos apsuptyje kyla natūralus noras įamžinti joje gyvenančius žvėris, tačiau rankose laikant pieštuką įamžinti miško gyventojus gamtoje yra neįmanoma. Mokymo ir informacijos centre "Girios aidas" vaikai turi puikią galimybę tai padaryti. Šių metų sausio mėnesį M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtiniams muziejuje buvo sudarytos visos galimybės pademonstruoti anatominio piešimo sugebėjimus.

Gyvendami gamtos apsuptyje  vaikai suvokia gamtos grožį ir nori, kad jų piešiniaibūtų gražū, kad savo paveikslams įkvėptų gyvybę. Pasak M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtinės "Paveikslas, kaip ir žmogus, turi kūną ir turi dvasią. Kad paveikslas būtų gyvas, mes turime atiduoti dalytę  savo širdies." "Labai gerai, kad vaikai taip rimtai žiūri į kūrybos procesą. Ir jų nuoširdumas, noras piešti labiausiai džiugina mus, vadovus. Vaikai piešia draugiškai, bet yra tam tikra konkurencija. Visi nori vienas už kitą geriau nupiešti, bet tai normalu, svarbu neprarasti meilės piešimui. Džiugina, kad vaikai labai skirtingi ir tuo paroda bus įdomesnė/" kalbėjo meno mokyklos mokytoja Liucija Vrubliauskien. Druskininkų miškų urėdijos kolektyvas džiaugiasi, kad muziejaus "Girios aidas" pagalba visuomenei gali atverti plačias galimybes pajusti ir stebėti gamtos grožį.

 
 
  
  
  

 

 

  

LAZDIJŲ KRAŠTO MUZIEJAUS PARODA „TARP TRADICIJOS IR MODERNUMO" muziejuje „Girios aidas"

2014 m. birželio 17d. muziejuje „Girios aidas" atidaryta Lazdijų krašto muziejaus paroda „Tarp tradicijos ir modernumo". „Šia paroda siekiame akcentuoti, kad pramoninė gamyba, modernios technologijos labai palengvino žmonių gyvenimą, bet kartu ir daug prisidėjo prie tradicinės kultūros nykimo. Pasinaudodami tomis pačiomis technologijomis, užfiksavome ir pateikiame žiūrovams siužetus apie tradicinės kultūros pateikėjus, kurie  yra išsaugoję savo tėvų ir senelių perduotus gebėjimus, tokius įprastus  tradicinei  lietuviškai buičiai," - sakė Daina Pledienė.

Parodą sudaro 12 vaizdo siužetų. Filmuoti siužetai atspindi senuosius amatus ir buities darbus, kurie gyvavo Dzūkijos krašte XX amžiaus I pusėje. To laikmečio moterys ilgais rudens vakarais mėgo susirinkti į vieną pirkią ir dirbti kokius nesunkius, bet labai reikalingus darbus. Jos verpdavo, ausdavo, plunksnas plėšydavo. Vyrai savo šeimą aprūpindavo šiltu apavu, veldami veltinius. Jie pindavo pintines, rišdavo šluotas, megzdavo tinklus. Moterys savo šeimą palepindavo Dzūkijos tradiciniu patiekalu - rauginta banda. Nereikėtų pamiršti ir kasdienių darbų: avių kirpimo, kalvystės, medžio drožybos.

Paroda „Tarp tradicijos ir modernumo" - kelerius metus vykusių tyrimų rezultatas. Lazdijų krašto muziejaus darbuotojai siekė išsiaiškinti, kokias tradicijas ir kokius gebėjimus Lazdijų krašto žmonės yra savo atmintyje išsaugoję ir iki šių dienų puoselėja.

 
Nuo š. m. balandžio 4d. MIC "Girios aidas" eksponuojama Druskininkų amatų mokyklos mokinių medinių kaukių paroda.  


Respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Gamtos paslaptys - 2014"

Konferencijos tikslas - skatinti vaikų domėjimąsi juos supančia gyvąja gamta bei aplinka, formuoti mokinių pažinimo, kūrybiškumo kompetencijas, plėtoti vaikų užimtumą, tenkinti jų saviraiškos poreikius. Konferencijoje dalyvavo pradinukai, kurie myli gamtą, ją stebi, tyrinėja, kurie sustoja bent trumpam ja pasigrožėti, įsiklauso, ką pasakoja parskridę paukščiai, banguojanti jūra, besiskleidžiantis daigas, kurie bando atskleisti gamtos paslaptis...
Konferencijoje perskaityta 23 pranešimai, kurie buvo įdomūs, išsamūs ir palietė aktualias šiandienos problemas.

2014 04 07
 

Inkilų kėlimo šventė

2014 metų kovo 17 d. visoje Lietuvoje buvo organizuojama Paukščių dienos šventė, kuri skirta jos sumanytojo ir iniciatoriaus, garsaus Lietuvos gamtininko prof. Tado Ivanausko pagerbimui. Tradicija tapusioje šventėje visose 42 miškų urėdijose dalyvavo moksleiviai, įvairios visuomeninės organizacijos, gamtos mylėtojai.
Pavasario šventė buvo surengta visose 7 Druskininkų miškų urėdijos girininkijų, tačiau svarbiausia vieta pasirinkta MIC "Girios aidas" parko teritorija. Šventėje dalyvavo Akcijos „Paukščiai grįžta namo" pedagogai, moksleiviai, gamtos mylėtojai, Druskininkų urėdijos darbuotojai. Jau antri metai kaip Inkilų kėlimo šventė turi ypatingą akcentą - vyko gražiausių sparnuočių nuotraukų konkursas - „Paukščiai - grįžta namo", bei gražiausio originaliausio inkilo konkursas. Respublikinio konkurso nugalėtojai bus apdovanoti kovo 21 d. Vilniuje, Kalnų parke, o vėliau Generalinės miškų urėdijos konferencijų salėje vyksiančios šventės metu.

 

Spauda apie mus:

Mano Druskininkai

 Fotografijų konkurso „Paukščiai grįžta namo" dalyvių nuotraukos

Konkurse dalyvavo 60 nuotraukų. Nors visos nuotraukos pasižymėjo išskirtinumu, savitumu, originalumu, tačiau komisija turėjo išrinkti tris gražiausias.

Pirmąją vietą užėmė Vaiva Vasiljevaitė su nuotrauka

Antrąją vietą užėmė Ieva Vasiljevaitė su nuotrauka

Trečiąją vietą užėmė Iveta Lydekaite su nuotrauka

 

FOTOGRAFIJŲ KONKURSAS „Paukščiai grįžta namo" NUOSTATAI

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Fotografijų konkursas skirtas skatinti vaikus suvokti gamtinę aplinką, suteikti žinių, įgalinančių plėsti gamtiškai ekologiškai pagrįstos veiklos galimybes.

2. Gražiausio - originaliausio inkilo konkursą organizuoja VĮ Druskininkų miškų urėdija.

II. TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

3. Skatinti vaikus ir moksleivius domėtis gamta.

4. Skatinti kūrybines kompetencijas, tenkinti saviraiškos poreikius.

5. Skatinti vaikus suvokti gamtinę aplinką, suteikti žinių, įgalinančių plėsti gamtiškai ekologiškai pagrįstos veiklos galimybes.

6. Ugdyti sąmoningą ir aplinkai draugišką jaunąją kartą.

II. DALYVIAI

7. Konkurse gali dalyvauti bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai atsiuntę nuotraukų skaitmenines bylas (failus).

III. KONKURSO TVARKA

8. Konkursas vyks VĮ Druskininkų miškų urėdijoje MIC „Girios aidas" 2014 kovo 17 d.

9. Nuotraukų skaitmenines bylas atsiųsti iki 2014 m. kovo 09 d. elektroniniu paštu aidas@dmu.lt

10. Nuotraukų apžiūra ir vertinimas 2014 m. kovo 10 d.

11. Konkurso nugalėtojų apdovanojimas 2014 kovo 17 d. 14.30 valandą.

12. Organizatorius be papildomo atlygio ir sutarties turi teisę su konkursu susijusiais tikslais viešai skelbti nuotraukas, laimėtojų vardus, pavardes, amžių.

13. Organizatorius pasilieka teisę keisti taisyklių sąlygas.

14. Dalyvaudami konkurse dalyviai patvirtina, kad yra susipažinę su taisyklėmis, joms neprieštarauja ir sutinka jų laikytis.

IV. VERTINIMAS IR KRITERIJAI

15. Konkursui pateiktos nuotraukos turi atitikti konkurso temą „Paukščiai - mažieji draugai", t. y. nuotraukose turi būti užfiksuoti paukščiai.

16. Konkursui pateikiamos tik skaitmeninių nuotraukų bylos (failai).

17. Konkursui siunčiamos nuotraukų skaitmeninės bylos (failai) privalo atitikti šiuos reikalavimus:

· JPG formatas. Pageidautina ne mažiau kaip 300 KB, kad dydis pikseliais ne mažesnis nei 3000 x 2000.

· Failo pavadinimas turi būti suformuotas taip: nuotraukos pavadinimas, autoriaus pavardė, autoriaus vardas.

· Nuotraukos gali būti spalvotos arba nespalvotos.

16. Kartu (atskiru doc. Failu) su nuotraukomis turi būti pateikiamas aprašymas, kuriame nurodoma:

nuotraukos autoriaus vardas ir pavardė, kontaktiniai duomenys (telefono numeris, el. paštas);

•· kita informacija (nuotraukos laikas, vieta, kas joje vaizduojama, kt. informacija autoriaus nuožiūra).

18. Kartu (atskiru doc. Failu) su nuotraukomis turi būti pateikiamas aprašymas, kuriame nurodoma:

· nuotraukos autoriaus vardas ir pavardė, kontaktiniai duomenys (telefono numeris, el. paštas);

kita informacija (nuotraukos laikas, vieta, kas joje vaizduojama, kt. informacija autoriaus nuožiūra).

19. Nuotraukas atsiųsti elektroniniu paštu aidas@dmu.lt ne vėliau kaip iki 2014 m. kovo 09 d.

20. Autorius, pateikdamas nuotrauką konkursui patvirtina, kad yra šios nuotraukos autorius, ir kad yra gavęs joje esančių asmenų sutikimą šią nuotrauką naudoti konkurse. Už autorinių teisių pažeidimus pagal galiojančius LR teisės aktus atsako nuotraukas atsiuntę asmenys.

21. Autorius konkursui gali pateikti ne daugiau kaip 10 nuotraukų.

22. Konkursui pateiktas nuotraukas VĮ Druskininkų miškų urėdijos sudaryta komisija. Kiekvienas komisijos narys išrinks po 5 gražiausias nuotraukas, skirdamas kiekvienam atitinkami nuo vieno iki penkių balų.

23. Komisijai vertinti nuotraukos pateikiamos nenurodant jų autorių.

23. Konkurso nugalėtoju laikomas dalyvis surinkęs daugiausia balų.

24. Konkurso nugalėtojai bus informuoti asmeniškai.

25. Komisija pasilieka teisę skirti papildomus apdovanojimus už tam tikrus kriterijus.

26. Apdovanojami vyks 2014 kovo 17 d. 15.00 valandą MIC „Girios aidas" (M. K. Čiurlionio 116) .

V. PRIZINIS FONDAS

27. I vieta - 200 Lt piniginis prizas

II vieta - 150 Lt piniginis prizas

III vieta - 100 Lt piniginis prizas

28. Trims mokytojams, labiausiai iniciavusiems mokinių dalyvavimą konkurse, bus išduodami pažymėjimai ir padėkos- atsiminimo dovanėlės.

GRAŽIAUSIO- ORIGINALIAUSIO INKILO KONKURSO NUOSTATAI

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Gražiausio - originaliausio inkilo konkursas skirtas skatinti vaikus ir moksleivius gaminti inkilus sparnuočiams, ugdyti vertybinę nuostatą, globoti uoksinius paukščius.

2. Gražiausio - originaliausio inkilo konkursą organizuoja VĮ Druskininkų miškų urėdija.

II. TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

3. Skatinti kūrybines kompetencijas, tenkinti saviraiškos poreikius.

4. Skatinti vaikus suvokti gamtinę aplinką, suteikti žinių, įgalinančių plėsti gamtiškai ekologiškai pagrįstos veiklos galimybes.

5. Skatinti domėtis medžio darbais, reikalingais įrankiais, ugdyti medienos matavimo, žymėjimo, rankinio medienos apdirbimo kompetencijas.

6. Sudominti ir įtraukti į šią veiklą tėvelius.

III. DALYVIAI

7. Konkurse gali dalyvauti bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai pristatę inkilėlius.

IV. KONKURSO TVARKA

8. 2014 m. vasario 20 d. - 2014 m. kovo 17 d. organizuojamas gražiausio - originaliausio inkilo konkursas.

9. Inkilėlius pristatyti kovo 14 d. nuo 8 - 16 val. ir kovo 17 d. nuo 8 - 13.30 val. į VĮ Druskininkų miškų urėdiją MIC „Girios aidas", adresu: M. K. Čiurlionio g. 116, Druskininkai.

10. Prie inkilėlio (galinės sienelės išorinėje pusėje) turi būti etiketė, kurioje nurodyta- inkilą gaminusio vaiko vardas, pavardė, klasė, mokykla, nuoroda- kokiam paukšteliui skirtas inkilėlis.

V. VERTINIMAS IR KRITERIJAI

11. Inkilėlius vertins miškų urėdo įsakymu skirta komisija, atsižvelgdama į :

- inkilėlio kokybę (išmatavimų tikslumą, medžiagų patvarumą ir saugumą,

inkilėlio sandarumą).

- inkilėlio pakabinimo įrenginį (nežalojantį medžio).

- inkilėlio įtaisą (atsidarantį stogelį, sienelę...), įgalinantį inkilėlį išvalyti.

- inkilėlio dizainą, meniškus elementus.

12. Inkilėlių meistreliai bus apdovanojami diplomais ir prizais konkurso atidarymo dieną.

VI. APDOVANOJIMAI

13. Geriausių kūrybinių darbų autoriai bus apdovanojami 2014 m. kovo 17 d. 14 val. MIC „Girios aidas" organizuojamoje inkilų kėlimo šventėje.

VII. PRIZINIS FONDAS

14. I vieta - 200 Lt piniginis prizas

II vieta - 150 Lt piniginis prizas

III vieta - 100 Lt piniginis prizas

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

15. Konkurso organizatoriai turi teisę konkursui pateiktus inkilus publikuoti savo nuožiūra, nemokėdami honoraro.

16. Inkilai autoriams negražinami.

17. Dalyvavimas konkurse reiškia dalyvio sutikimą su visomis konkurso sąlygomis ir šiais nuostatais.

18. Informacija apie konkursą teikiama tel. 8 615 17266

19. Informaciją apie konkursą galima rasti internete http://www.dmu.lt/

 Pokalbis prie apskrito stalo Gamtos, meno, liaudies tradicijų santarvė ir sąveika

Liepos 25 d. 14 val. mokymo ir informacijos centre "Girios aidas" vyko pokalbis prie apskrito stalo "Gamtos, meno, liaudies tradicijų santarvė ir sąveika", kuris buvo skirtas Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių ir Tarmių metams. Pokalbį vedė etnologė Gražina Kadžytė. 15 val. MIC "Girios aidas" kiemelyje vyko Lietuvos tarmių, dzūkų krašto papročių, dainų, šokių popietė, koncertavo Leipalingio folkloro ansamblis "Serbenta" (Vadovė Aleksandra Petravičienė).

Paroda "Prisiminimai iš "Girios aido"

Nuo 2013 m. birželio 14 d. Druskininkų miškų urėdijoje MIC "Girios aidas" pristatoma Alytaus "Šaltinių" pagrindinės mokyklos mokinių piešinių paroda "Prisiminimai iš "Girios aido". Vadovai Irena Raulinavičienė ir Asta Breidakienė.

Edukacinė pamoka JMB "Sakalėliai"

2013 m. birželio 6 d. Druskininkų miškų urėdija jauniesiems miško bičiuliams "Sakalėliai" surengė vienos dienos stovyklą su "Biržės atrėžimo" edukacine pamokėle. Miškininkai vaikus supažindino su biržės atrėžimo medžiaga, vėliau jaunieji miško bičiuliai įvertino miške augančių medynų amžių, tankumą, kitus rodiklius, nes nuo to tiesiogiai priklauso kirtimų rūšis. Vaikai atmatavo ir atribojo natūroje kertamą plotą, atžymėjo kertamus ir paliekamus medžius, pildė reikiamus dokumentus.
   

 Druskininkai - pušelių miestas

 Dar nepamirštas lopšelio-darželio „Žibutė" „Bitelės" grupės renginys, kurio metu vaikai sužinojo ryšį tarp žodžių „druska" ir „Druskininkai", o jau vaikams parūpo sužinoti, kodėl mūsų miesto herbą puošia trys pušelės.

Mums labai svarbu išugdyti tikrus Duskininkų patriotus, todėl vaikams suteikiame kuo daugiau žinių apie gimtąjį miestą, jo grožį, apie miestą garsinančius žmonea, apie gražią miesto aplinką, apie tai, kaip mažieji druskininkiečiai galėtų prisidėti, kad Druskininkai būtų dar patrauklesni. Mes skatiname vaikus pamatyti miesto parkų, gėlynų, gatvių grožį, mokome jais gėrėtis, džiaugtis. Todėl vaikai stengiasi tą grožį saugoti nešiukšlindami, nelaužydami medelių, nemindžiodami gėlynų.

Kadangi ugdydami vaikus vadovaujamės pačių parengta ikimokyklinio ugdymo programa, didelis dėmesys skiriamas mūsų miesto gamtai, aplinkai. Mes turime dideles galimybes vaikus supažindinti su Druskininų apylinkių fauna ir flora. O kurgi gali apie viską sužinoti tiek daug jei ne miško muziejuje „Girios aidas"?

Gegužės 21 d. auklėtojos Marytė Kašėtaitė ir Vilija Miliauskienė pakvietė vaikus ir jų tėvelius į „Girios aidą" įtvirtinti žinių apie gamtą ir sužinoti dar ką nors naujo. Naujiena - „Pušelės gyvenimo kelias". Vaikai pamatė, kaip atrodo vienerių metų pušelės daigelis, susipažino su miško sodinimo įrankiais. Vaivutės mama Aušra Česnulevičienė papasakojo apie pušelės teikiamą naudą žmogui: gynas pušyno oras, pušies pumpurų naudojimas kosmetikoje ir medicinoje. Skanavome Aušros virtą pušų pumpurų arbatą.

Vaikai labia nustebo sužinoję, kad pušies daigas, kurį darželiui padovnojo muziejaus darbuotojai, pasodintas darželio kieme, taps brandžiu medžiu tik po 100 metų.

Muziejaus kieme vaikščiojome nuostabiais miško takais, stebėjome dekoratyvinius augalus, medžius, vabzdžius, skulptūras. Mažieji muziejaus lankytojai susidomėję stebėjo inkilus, žvėrelių ir paukštelių iškamšas, buvo smalsūs, jiems kilo daug klausimų. Jaukioje miško aikštelėje vaikai atsigaivino gėrimais. Kupini neišdildomų įspūdžių, dėkingi Vaivos mamytei, muziejaus vedėjai J. Janulevičiūtei, savo tėveliams, kad sužinojo, kaip liaunos pušys ant spygliuotų sparnų kelia balzganą saulę.

Lopšelio-darželio „Žibutė" auklėtoja Marytė Kašėtaitė

Miško sodinimo talka su Druskininkų jaunimo užimtumo centru

2013 m. gegužės 02 d. VĮ Druskininkų miškų urėdija suorganizavo tradicinę pavasarinę miško sodinimo talką su Druskininkų jaunimo užimtumo centru.

Latežerio girininkijoje, Druskininkų „jaunimo užimtumo centras pasodino 0,5 ha miško. Medelių sodinimo talka priverčia žmones labiau gerbti gamtą, susirinkusiesiems į medelių sodinimo akciją leista bent šiek tiek prisiliesti prie kasdienio miškininkų darbo.

 

 

 

Miško sodinimo talka su Druskininkų „Atgimimo" mokykla

2013 m. balandžio 30 d. VĮ Druskininkų miškų urėdija suorganizavo tradicinę pavasarinę miško sodinimo talką su Druskininkų „Atgimimo" mokykla.

Latežerio girininkijoje, Druskininkų „Atgimimo" mokyklos kolektyvas pasodino 1,6 ha miško. Medelių sodinimo talka priverčia žmones labiau gerbti gamtą, susirinkusiesiems į medelių sodinimo akciją leista bent šiek tiek prisiliesti prie kasdienio miškininkų darbo.

 
 

Miško sodinimo talka su JMB „Sakalėliai"

2013 m. balandžio 29 d. VĮ Druskininkų miškų urėdija suorganizavo tradicinę pavasarinę miško sodinimo talką su JMB „Sakalėliai".

Grūto girininkijoje, šalia Vieciūnų jaunieji miško bičiuliai pasodino 0,3 ha miško.
Medelių sodinimo talka priverčia žmones labiau gerbti gamtą, susirinkusiesiems į medelių sodinimo akciją leista bent šiek tiek prisiliesti prie kasdienio miškininkų darbo.
 

2013 05 02

Respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Gamtos paslaptys"

2013 m. balandžio 19 d. VĮ DMU MIC "Girios aidas " vyko Druskininkų „Saulės" pagrindinės mokyklos pavaduotojos ugdymui L. Vanagaitienės ir mokytojų A. Keturkienės, V. Marcinonienės ir M. Kašėtaitės organizuota respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Gamtos paslaptys". Šis renginys sukvietė mažuosius gamtos mylėtojus ir tyrinėtojus iš visų savivaldybės mokyklų. Konferencijos tikslas - skatinti vaikų domėjimąsi juos supančia gyvąja gamta bei aplinka, formuoti mokinių pažinimo, kūrybiškumo kompetencijas, plėtoti vaikų užimtumą, tenkinti jų saviraiškos poreikius. Konferencijoje dalyvavo pradinukai, kurie myli gamtą, ją stebi, tyrinėja, kurie sustoja bent trumpam ja pasigrožėti, įsiklauso, ką pasakoja parskridę paukščiai, banguojanti jūra, besiskleidžiantis daigas, kurie bando atskleisti gamtos paslaptis...
Konferencijoje perskaityta
10 pranešimų, kurie buvo įdomūs, išsamūs ir palietė aktualias šiandienos problemas.

Surengta visuotinė akcija „Devyniasdešimt paukščių pavasarių"

2013 metų kovo 18 d. visoje Lietuvoje buvo organizuojama Paukščių dienos šventė, kuri skirta jos sumanytojo ir iniciatoriaus, garsaus Lietuvos gamtininko prof. Tado Ivanausko pagerbimui. Tradicija tapusioje šventėje visose 42 miškų urėdijose dalyvavo moksleiviai, įvairios visuomeninės organizacijos, gamtos mylėtojai.

Ši pavasario šventė buvo surengta visose
Druskininkų miškų urėdijos girininkijose, tačiau svarbiausia vieta pasirinkta MIC "Girios aidas". Šiais metais ši Inkilų kėlimo šventė turėjo ypatingą akcentą - vyko gražiausio- originaliausio inkilo konkursas.

Keletas akimirkų iš šventės. Filmuotas reportažas savaitraštyje "Mano Druskininkai"

 

 Fotografijų konkurso „Paukščiai - mažieji draugai" dalyvių nuotraukos

2013 m. kovo 13 d. pasibaigė organizuotas fotografijų konkursas "Paukščiai- mažieji draugai". Konkurse dalyvavo 68 nuotraukos. Nors visos nuotraukos pasižymėjo išskirtinumu, savitumu, originalumu, tačiau komisija turėjo išrinkti tris gražiausias.

Pirmąją vietą užėmė Vaiva Vasiljevaitė su nuotrauka

Antrąją vietą užėmė Karolina Vaitronytė su nuotrauka

Trečiają vietą užėmė Ieva Vasiljevaitė su nuotrauka

Nors visos kitos nuotraukos nelaimėjo, tačiau jos yra labai nuostabios.

 

Akcija "Baltasis badas nebaisus"

VĮ Druskininkų miškų urėdija su JMB „Sakalėliai" ir Druskininkų „Saulės" pagrindine mokykla organizavo akciją „Baltasis badas nebaisus". Mokiniai visą sausio mėnesį žvėreliams kaupė kruopas, grūdus, bulves. VĮ Druskininkų miškų urėdijos kolektyvas pasirūpino drebulių nuleidimu, bei šienu elniniams žvėrims. Vasario 6 d. visas vaikų sukauptas maistas žvėreliams buvo nuvežtas į Cimakavo mišką. (2013-02-06)

  
  

 

 

NUO RUGPJŪČIO 31D. IKI LAPKRIČIO 7 D. DRUSKININKŲ MIŠKŲ URĖDIJOJE MIC "GIRIOS AIDAS" BUVO PRISTATOMA 30 REGIONINIŲ PARKŲ NUOTRAUKŲ PARODA LIETUVOS REGIONINIŲ PARKŲ 20-MEČIUI PAMINĖTI

  

 

 

NUO RUGPJŪČIO 11D. IKI LAPKRIČIO 9 D. DRUSKININKŲ MIŠKŲ URĖDIJOJE MIC "GIRIOS AIDAS" BUVO PRISTATOMA АЛЕКСАНДР ГУХМАН (MASKVA) FOTOGRAFIJŲ PARODA "ŽIBANČIOS GAMTOS SPALVOS"

 

 

 

NUO GEGUŽĖS 15D.IKI LAPKRIČIO 15 D. DRUSKININKŲ MIŠKŲ URĖDIJOJE MIC "GIRIOS AIDAS" BUVO PRISTATOMA MIŠKININKŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA "PASAULIO MIŠKAI LIETUVOS MIŠKININKŲ AKIMIS"

NUO LAPKRIČIO 15 D. PARODA BUS EKSPONUOJAMA KAZLŲ RŪDOS MMU.

 

 

 

Pasodinom mes pušelę!!!

Balandžio 19d. nors oras buvo apniukęs ir dangus grasino lietumi susirinko gausus būrys entuziastingai nusiteikusių jaunųjų talkininkų iš Druskininkų „Saulės" pagrindinės mokyklos, kur kartu su Druskininkų miškų urėdijos darbuotojais atsodino mišką Druskininkų girininkijos miške. Dar nei vienas jaunasis talkininkas nebuvo sodinęs miško, todėl prieš sodinant buvo pravestas „instruktažas" ir šio darbo svarba. Į darbą raginti nereikėjo, visi jaunieji talkininkai čiupo darbo įrankius ir bėgte nubėgo sodinti pušaičių ir po kelių valandų mažosios pušelės buvo pasodintos. Tądien oras buvo kaip užsakytas, bebaigiant sodinti paskutinę pušelę dangus prapliupo lietumi. Jaunieji miško bičiuliai pasižadėjo, kad kiekvienais metais atvažiuos pažiūrėti kaip auga jų pasodintas miškas, juo rūpinsis, ugdys. Juk tai bus ne bet koks miškas, o su vaikiška meile ir viltimi pasodintas, kad užaugs aukštas ir gražus, kad čia, po juo, bus galima rinkti grybus, uogas, o po keliolikos metų savo vaikui pasakyti- „Tai mano rankomis sodintas miškas."

(2012-04-19)

  

 

 

Dovana sugrįžtantiems paukščiams

Kai iš klevų ima varvėti sula, ateina laikas kelti inkilus.Balandžio 13-osios popietę Druskininkų miškų urėdijos darbuotojai iškelti inkilus paukščiams „Girios aido" teritorijoje pakvietė „Saulės" pagrindinės mokyklos JMB „Sakalėliai" vyresnių klasių narius, kurie su savimi atsigabeno pačių padarytus 22 inkilus. Moksleivius pasitiko miškininkai, kurie papasakojo, kad inkilus galima kelti daugumai paukščių, kurie gyvena miške, pvz. pelėdoms, varnėnams, zylėms ir kt. Miškininkai parodė, kad inkilai keliami ne žemiau kaip dviejų metrų aukštyje ant patvarios medžio šakos vienas nuo kito daugmaž 50metrų atstumu. Inkilo landa turi būti atsukta į rytų arba pietryčių pusę, ten kur teka saulė. Kiekvienas jaunųjų miškininkų būrelio narys pasirinko medį, į kurį įkėlė atitinkamą inkilą, vienur mažesnį, kitur -didesnį, nuobliuotą ar su medžio žievės lopinėliu.

(2012-04-13)

  

 Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija
Druskininkų regioninis padalinys

Įmonės kodas:    132340880
PVM kodas:      LT323408811

LT477300010153812692 AB Swedbank
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centre 

M.K.Čiurlionio g. 96, LT-66151

Druskininkai
Telefonas:  8-313-52425;
Faksas:      8-313-53310;
El. paštas:  info@dmu.ltGaisringumas Ligos Medienos ištekliai